Praha má od dnešního dne největší medúzárium v Evropě

Na střeše OC Arkády Pankrác se v pátek 15. listopadu otevírá jedinečný Svět medúz. Jde o jedno ze tří největších medúzárií na světě a vůbec největší v Evropě. Návštěvníci se mohou těšit na zástupce těch nejvzácnějších druhů medúz, mezi kterými najdou druhy od těch extrémně jedovatých až po téměř nesmrtelné. Medúzárium se nachází v unikátních prostorách, které vznikly přímo pro tyto účely přístavbou na střeše Obchodního centra Arkády Pankrác.

Tiskové konference, která se konala před otevřením medúzária, se zúčastnil Vojtěch Pluhař, majitel Světa medúz, ředitelka OC Arkády Pankrác Denisa Gálová a šéfkuchař Bistra medúz Tomáš Jiskra. Akci moderoval Vladimír Kořen. 

Medúzária jsou oblíbenou turistickou atrakcí po celém světě. Od populárních mořských světů či jiných domovů vodních živočichů se však specializují jen a pouze na medúzy. Pražský Svět medúz bude domovem více než 10 000 těchto průhledných živočichů. Rozlohou prostor i počtem exemplářů se tak stane evropskou jedničkou, přičemž na tomto místě vystřídá medúzárium v L’Aquarium de Paris, ale obstojí i v mezinárodním srovnání s podobnými středisky v Japonsku či USA.

Svět medúz se nachází na střechách OC Arkády Pankrác na Praze 4. „Spolupráce s oblíbeným obchodním centrem umožnila realizaci unikátního stavebního projektu i samostatné nástavby, která byla již od svého započetí vedena záměrem vytvořit prostředí, ve kterém budou mít návštěvníci příležitost se těmto obyvatelům moří přiblížit a dozvědět se o nich co nejvíce informací, ” pochvaluje si spolupráci Vojtěch Pluhař, ředitel Světa medúz. “Jsem rád, že ředitelka Arkád Denisa Gólová k naší vizi přistoupila s velikým nadšením. Díky tomu můžeme návštěvníky z celé republiky pozvat na zážitek, který v Evropě v podstatě nemá obdoby.”