Nevíte, co s volným bytem?

Málokomu se asi stane, že by vlastnil nevyužívaný byt ve velice atraktivní lokalitě. Přesto tato alternativa může nastat. V každé nemovitosti máte sice dobře uložené peníze, ale z této investice vám neplynou žádné zisky. Co nejdříve byste to měli změnit a takový byt začít pronajímat. V dnešním článku se vám pokusíme dát pár rad, jak na to.

Pronájmu se nemusíte bát

Jestliže jste ještě nikdy v životě byt nepronajímali, určitě chápeme, že jste nervózní, avšak v konečném důsledku se nemáte čeho bát. Existují totiž specializované společnosti, které se o správu Airbnb bytů v Praze postarají. Pomohou vám jak se sháněním klientů, tak i se všem ostatními nezbytnými záležitostmi, které povedou k prosperujícímu pronájmu. Za poplatek tedy vložíte svůj byt do rukou odborníků, kteří se o všechno postarají.

Jaké služby společnost poskytuje?

Specializovaná firma se postará nejen o propagaci vašeho bytu prostřednictvím profesionálně vytvořených fotografií, ale také za vás bude komunikovat s klienty. Zastoupí vás i v případě drobných oprav či vylepšení. Po každém klientovi také byt uklidí a prohlédnou, zda nedošlo k nějakému skrytému poškození. Pokud se něco takového objeví, ihned tuto záležitost začínají řešit, pochopitelně vaším jménem.

Kolik mě to bude stát?

Možná si po přečtení předchozích řádků budete říkat, že se vám taková správa nikdy nemůže vyplatit. Opak je pravdou. Cena za správu Airbnb v Praze může totiž dosáhnout maximálně dvaceti procent z ceny rezervace. Vám tedy zůstane zbylých 80 procent, avšak musíte si uvědomit, že díky této společnosti budete moci nastavit vyšší nájem a ve výsledku tedy vyděláte daleko více, než kdybyste byt pronajímali na svou vlastní pěst.

Pronájmu bytu se rozhodně nemusíte bát, nejedná se o nikterak složitou činnost. Pokud si ovšem nebudete vědět rady, nebojte se zeptat odborníků, kteří vám mile rádi pomohou.