Problémy u stojících vozidel jsou vyřešeny!

 Pokuty, zbytečně odtažená auta, vybité baterie, zničené interiéry, ukradené cennosti. To jsou jen některé z radostí moderního motoristy. O to, aby si řidiči mohli snadno navzájem pomáhat a předcházet těmto a jiným obtížím, se snaží brněnský projekt VarujMě o kterém natočila krátkou reportáž TV Brno 1 – https://cutt.ly/1rUWsU. Kolemjdoucímu stačí na www.varujme.cz opsat SPZ vozidla, vybrat vhodnou zprávu a registrovanému majiteli letí slušná SMSka nebo e-mail. Příjemce může ihned zjednat nápravu, třeba vytáhnout okno, než mu liják zničí interiér. Hurá.

Statistika říká, že auta během svého života asi 90 % času jenom stojí bez dohledu majitelů. Dnešní svět je uspěchaný, hustý provoz na silnicích stresující. A tak není divu, že řidiči špatně zaparkují, při vystupování z vozidla nechají omylem rozsvícená světla, stažené okénko nebo telefon v držáku navigace. Zdá se vám to povědomé? A určitě jste už takové vozidlo i potkali. Ale neměli jste možnost, jak jeho majitele jednoduše a rychle upozornit a tím mu pomoci.

S aplikací VarujMě je možné slušně a anonymně zaslat zprávu majiteli vozidla. K tomu, aby někdo pomohl, totiž registrován být vůbec nemusí. Pokud chcete, aby Vám lidé mohli zasílat zprávy ohledně Vašeho vozidla, pak se registrujte.

Majiteli stačí k registraci zadat na www.VarujMe.cz svou SPZ a e-mail. Vytisknout si kartičku VarujMě nebo objednat si samolepku, kterou umístí na viditelné místo do auta, které chce chránit. Na jeden e-mail lze zdarma registrovat dvě SPZ. Chraňte svoje auto a nechte si pomáhat. Nyní už budete vědět, když s vaším automobilem nebude něco v pořádku.

Autoři věří, že projekt pomůže odstranit bariéry mezi řidiči, zvýší ohleduplnost a všímavost kolemjdoucích. “Zdá se nám skvělé mít možnost snadno upozornit kolegu řidiče dříve než vznikne vážnější problém.”

VarujMě – „Řidiči si pomáhají”