Depo Ventures, zkušený hráč na poli poradenského businessu

Depo Ventures a ICIA network spolu zakládají fond GROUPORT, který má za cíl investovat cca 3 mil EUR mezi 10 až 12 startupů.

Depo Ventures, zkušený hráč na poli poradenského businessu zaměřeného na startupy z oblasti corporate finance a práva vdechl společně s ICIA – profíky s intelektuálním kapitálem život ve všech směrech výjimečnému projektu Grouport.

Grouport dává prostor investorům z řad dosavadních manažerů, zapojit se do ambiciózních projektů v rámci startup světa, aniž by nad samotnými projekty museli trávit hodiny denně, nebo se vzdát svého zaměstnání či volnočasových aktivit. Zároveň se nevylučuje, že se investování do unikátních startupů a poznávání prostředí stane jejich oblíbeným koníčkem. Největší zastoupení mezi “angel” investory tvoří vysoce postavení manažeři, kteří hledají nové výzvy a zkušenosti v neokoukaném prostředí.

Grouport není jen o investování finančních prostředků, z investora se stává člen unikátního networku, ve kterém může předávat své know-how, kontakty, realizovat své nápady a stát se tak plnohodnotným členem startupového světa 21. století. Fond udržuje startupisty a “angel” investory v těsném kontaktu a nastavuje přátelské prostředí pro všechny zúčastněné. Zaměření startupů je spíše technického rázu, nechybí tedy oblasti jako deep tech, marketplaces, fintech nebo internet věcí.

Grouport již zrealizoval první investici do českého startupu SmartGuide. Ten si klade za cíl nahradit klasické průvodce a papírové mapy aplikací s osobním virtuálním průvodcem, fungující na principu rozšířené reality.

Důležitou informací je, že za Grouportem stojí tým profesionálů, kteří přesně vědí, co dělají a stojí nohama pevně na zemi. Proto nemají problém s vybudováním silné skupiny investorů, kteří mají stejný cíl. A to sice zhodnotit své finanční prostředky, ale také poznávat nové prostředí a stát se součástí progresivních projektů vytvářejících naši budoucnost.