Moderní příměstské zemědělství na veletrhu

Mezinárodní veletrh moderního příměstského zemědělství bude v dubnu s globálními investory sdílet další příležitosti rozvoje

Na konci března jsou pole obklopující předměstí Čcheng-tu, hlavního města provincie S’-čchuan, pokryta zlatými řepkovými květy. Před několika dny navštívila delegace z Čínsko-ruského klubu mladých podnikatelů v Petrohradě moderní zemědělská zařízení v oblasti Qingbaijiang v zóně volného obchodu S’-čchuan, kde úroveň otevřenosti a vyspělý stav zemědělství zanechaly na členech delegace silný dojem. Následně se rozhodli zúčastnit inaugurační Čínské zemědělské transformace vědeckých a technologických úspěchů pro rok 2019 a 7. mezinárodního veletrhu moderního příměstského zemědělství v Čcheng-tu (IUMAE), dvou akcí, které se konají ve dnech 25. – 28. dubna a jsou pořádány vedením města Čcheng-tu, přičemž plánování a provoz zajišťuje společnost Chengdu New East Exhibition Co, Ltd. Delegace má během akce v úmyslu projednávat s vládními činiteli Čcheng-tu a podnikateli zemědělský obchod a investice ruských podniků ve městě.

Tato akce je jen jedním z příkladů výměn Čcheng-tu s globální komunitou. Od zavedení čínské politiky otevřenosti před 40 lety se Čcheng-tu stalo nejživějším a nejpodnikavějším městem v západní Číně. S regionálním HDP přesahujícím 1,53 bilionu juanů (cca 228 miliard USD) v roce 2018 soupeří Čcheng-tu s Finskem, zemí, která se v tomto klíčovém ekonomickém ukazateli umístila na 42. místě na světě. Čcheng-tu, ve kterém má 285 z 500 největších světových společností kancelář nebo nějakou formu zastoupení, je nesporným lídrem v západní Číně z pohledu počtu společností, které se tam nacházejí, množství investic a množství odvětví. Město s otevřenějším přístupem a světovým podnikatelským prostředím vytváří pro globální investory obrovské příležitosti rozvoje.

IUMAE, čínský veletrh zemědělských produktů, vytvořil přední platformu s vysoce kvalitními projekty a službami v oblasti zavádění technologií s cílem usnadnit oboustranně výhodné obchody pro mezinárodní zákazníky. V souhrnu tato událost za posledních šest let zaznamenala místní obrat ve výši více než 5,3 miliardy juanů (přibližně 790 milionů USD), přilákala účastníky z více než 40 zemí a regionů a více než 250 návštěv delegací z celé Číny. Byly zde také podepsány smlouvy na více než 860 zemědělských projektů v hodnotě přes 152 miliard juanů (přibližně 22,6 miliardy USD).

Letošní veletrh na ploše 90 000 čtverečních metrů představuje výstavní stánky seskupené podle zemědělských technologických úspěchů, z nichž mnohé se ukázaly jako transformační v Číně i mimo ni, stejně jako firmy usilující o spolupráci na zemědělských projektech, mezinárodní logistice a obchodu se zemědělskými komoditami. Očekává se, že tato akce přiláká 1 800 vystavovatelů a profesionálních odběratelů včetně velkoobchodních distributorů, zpracovatelů potravin a obchodních společností.