Novoměstská radnice- program na březen

Bojíte se, že zažijete v březnu nudu? Tak to opravdu nemusíte. Podívejte se na program Novoměstské radnice.

VĚŽ:

Vyhlídková věž je vysoká téměř 70 m. Po 221 schodech vystoupíte na její ochoz, kde se můžete pokochat překrásným výhledem na Prahu. V Galerii ve věži probíhají zajímavé krátkodobé výstavy.

Otevřeno: út – ne 10.00 – 18.00 hodin, vstupné 60 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 130 Kč. Věž je od 20. 3. opět otevřen

STÁLÁ EXPOZICE:

Historie Nového Města a Praha panoramatická

Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.

Stálá expozice –  Byt věžníka, opět otevřeno út – ne  10 – 18 hodin, vstupné v ceně vstupenky na věž. Expozice je od 20. 3. opět otevře

KAVÁRNA:

CAFÉ NEUSTADT

Kavárna oblíbená zvlášt u mladých. V souvislosti s projektem kavárníka Ondřeje Kobzy „Piáno na ulici“ je jedno piáno umístěno i na nádvoří NR. Otevřeno denně, vstup z nádvoří NR. Informace o otevírací době a konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.

www.facebook.com/cafeneustadt

  DLOUHODOBÁ VÝSTAVA:

Neviditelná výstava

Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Nezapomenutelná hodina v naprosté tmě s nevidomým průvodcem. Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – výstavní prostory II. patro NR

Otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné na tel. č. 777 787 

www.neviditelna.cz

DLOUHODOBÁ AKCE:

The Chamber – Tajemství císaře

Dobrodružná technologicky velice pokročilá úniková hra, která hráče přenese do 14. století. Příběh je skutečně postaven na posledních poznatcích z Karlova života a prostředí hry vytvořeno kompletně na zakázku od truhlářů specializujících se na středověké interiéry. Čeká Vás tedy dokonale autentická atmosféra podpořená unikátním dobovým prostorem, promyšlené a originální hádanky a silný příběh.

Dlouhodobá akce. Suterénní prostory Vinárny radnice. Otevírací doba po – pá 11 – 21:30 hod, so – ne 9:15 – 21:30 hod, vstupné: 1090 – 1890 Kč. Hra pro 2 – 6 osob. Rezervace předem na www.thechamber.cz

PROGRAM –

BŘEZEN 2019

VÝSTAVY:

Studentský design 2019

29. ročník celostátní přehlídky soutěžních prací studentů středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory.

26. 2. – 14. 3. Galerie ve věži, otevřeno út – ne 10 – 18 hod. Vstup volný.

Konjunkce – Lucie Voráčková Ù Jaroslav Václavík

Společná výstava otce a dcery. Konjunkce jako výrok, který vznikne spojením libovolných výroků a, b spojkou a. Konjunkce jako operace, jejíž hodnota je pravda, právě když obě vstupní hodnoty jsou pravda. Konjunkce jako okamžik, kdy jsou si planety na nebeské sféře nejblíže.

6. 3. – 24. 3.  Galerie v přízemí, otevřeno út – ne 10 – 18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč

Photocontest

Výstava nejlepších fotografií studentů středních škol, žáků druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií 7. ročníku celorepublikové soutěže Photocontest – součásti vzdělávacího projektu v digitální fotografii Photobase.

22. – 31. 3. Galerie ve věži, otevřeno út – ne 10 – 18 hod. Vstupné viz věž

KONCERTY:

George Cables & Victor Lewis Quartet (Spojené státy)
Na společném koncertu vystoupí George Cables (piano), Piero Odorici (tenorsax), Darryl Hall - (kontrabas) a  Victor Lewis (bicí).

6. 3. Velký sál, začátek v 19:30 hod. Vstupné od 300 Kč. Informace o vstupném a rezervace na www.jmw.cz

 
http://www.nrpraha.cz/program/942/george-cables-victor-lewis-quartet-spojene-staty/ 
Camille Bertault & Fady Farah Duo (Francie/Libanon)
Koncert mladé francouzské zpěvačky, která zpívá stejně, jako dýchá. Přetéká fantazií a kreativitou při přepisování francouzských verzí velkých témat jazzu. Na klavír ji doprovodí libanonský pianista Fady Farah.

8. 3. Velký sál, začátek v 19:30 hod. Vstupné od 250 Kč. Informace o vstupném a rezervace na www.jmw.cz

Stylové večery 2019 – Čajkovskij – velikán romantické hudby

Další koncert hudebního cyklu se smyčcovým orchestrem Harmonia Praga s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a dirigentem Štefanem Britvíkem. Díla Petra Iljiče i dalších ruských skladatelů.

14. 3. Velký sál, začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 320 Kč, snížené 170 Kč, bližší info na www.harmoniapraga.cz

Indi Stivín & František Uhlíř – Kontrabas bez hranic

Unikátní koncert věnovaný kontrabasu. Dva výjimeční sólisté se spojí, aby divákům a posluchačům předvedli, že hudba nemá hranice a kontrabas je nástroj, který s lehkostí překročí všechny hudební styly.

20. 3. Velký sál, začátek v 19:30 hod. Vstupné 220 Kč

Janáčkovo trio & američtí skladatelé

Irena Jakubcová (housle), Jan Keller (violoncello) – členové České filharmonie a Markéta Janáčková (klavír) představí ve světové premiéře klavírní tria amerických skladatelů Elliotta McKinleyho a jeho otce Williama Thomase. Z jedním z nich se na koncertě můžete potkat, bude osobně přítomen!

21. 3. Velký sál, začátek 19:00 hod. Vstupné 150 Kč, rezerace vstupenak na marketajanackova@seznam.cz

Vilém Veverka a jeho Ultimate W Band

(Ba)Rock goes to Hollywood Vilém Veverka a jeho “Ultimate W Band” je unikátní koncert předního evropského hobojisty V. Veverky, jednoho z nejvýraznějších interpretů současnosti. Spolu s jeho “kapelou” vystoupí i sbor Notre Dame.

27. 3. Velký sál, začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 350 Kč, VIP 690 (vč. CD) Kč.

AKCE:

Komentované prohlídky Novoměstské radnice

Prohlídka s poutavým výkladem odkryje návštěvníkům kus historie jedné z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek. Podívají se i do prostor, které nejsou běžně přístupné.

11. 3. + 20. 3. Sraz na nádvoří. 11. 3. s překvapením v 10 a 17:30 hod, 20. 3. při západu slunce 17:15 hod. Závazné přihlášky předem s dostatečným předstihem – info na www.nrpraha.cz, vstup 1 osoba 100 Kč (+ jedno dítě do 15 let zdarma)

Prague Spirit Festival 2019

9. ročník jarního festivalu jógy, tance a hudby pro všechny, kdo mají rádi lidi a rádi je potkávají. Další setkání s jedinečnými jógovými lektory z celého světa a především mezi sebou.

15. – 16. 3.  Celá NR , zahájení v pá v 18 hod, v so 9 – 21:30 hod,  17. 3. festival pokračuje v multifunkčním prostoru Space4you. Informace o vstupném a o programu na www.praguespiritfesti

Festival delikátních chutí

Historické prostory Novoměstské radnice znovu naplní vůně kuchyní z různých koutů světa. Nechte se zlákat oblíbenými cizokrajnými pochoutkami nebo vyzkoušejte dosud nepoznané pokrmy. Festival delikátních chutí je ideální zastávkou při sobotních procházkách jarní Prahou.

23. 3. otevřeno 10 – 18 hod. Vstup zdarma.

www.nrpraha.cz

Struny dětem

Doprovodný program rodinného festivalu pro zvídavé děti a hravé rodiče (výtvarné dílničky a hravé zóny). Festival zároveň probíhá v divadle Minor (koncerty, workshopy).

30. – 31. 3. celá NR, otevřeno 10 – 18 hod. Informace o vstupném a programu na www.strunydetem.cz