Na Staroměstském náměstí děti malují vánoční přání

Vánoční přání srdcem malované, rukou darované – projekt největších vánočních trhů v Praze, do kterého se během prvního týdne zapojily desítky pražských dětí. Ty malují přání pro svého blízkého a poté, co ho ukáží u pódia na Staroměstském náměstí, získají speciální stojánek. Nejčastěji ztvárňují vánoční motivy, jako jsou andělíčci, stromky, dárky, kapra nebo rodinu. Svoje přání pak předávají hlavně svým blízkým.

Projektu Vánoční přání srdcem malované, rukou darované se mohou zúčastnit základní a mateřské školy nebo výtvarné kroužky, stejně jako jednotlivci. Stačí namalovat přání na formát A5 a přinést ho ve vybrané dny do centra dění na Staroměstské náměstí. Malí kreslíři získají dárkový balíček a speciální stojánek. „Děti malují vánoční přání libovolnou výtvarnou technikou. Do stojánku, který od nás dostanou, svoje dílo vloží a předají komukoli jako osobní dárek. Nejde o soutěž, ale o poselství, že i malá drobnost může v dnešní konzumní době potěšit,“ upřesňuje Libuše Klinková, manažerka dětských programů trhů.

Do výtvarné akce se mohou zapojit děti libovolného věku. „Namaloval jsem tohle přání pro všechny lidi na celém světě a také pro všechny zvířátka, aby se měli rádi,“ říká Tomáš, usměvavý třeťák ze základní školy Břečťanová v Praze 10.

 Součástí projektu budou tematické výtvarné dílny přímo na velkém pódiu Staroměstského náměstí, kde si děti o víkendech mohou svá přání namalovat. Vybraná výtvarná díla organizátoři zveřejní na svých webových stránkách a na facebooku.

Průběžné informace, novinky a aktuality o Vánočních trzích na Staroměstském
a Václavském náměstí jsou k dispozici na www.trhypraha.cz a facebookovém profilu.