Stále více Čechů jezdí do Spojených arabských emirátů

Stále více Čechů se před vánočním stresy, shonem a ruchem odjíždí rekreovat do zahraničí. Díky teplu, zábavě, luxusu a krátké době letu patří nejen v předvánočním období, ale i přes Vánoční svátky a na Nový rok, k nejoblíbenějším destinacím Spojené arabské emiráty.

Prim v návštěvnosti hraje Dubaj se všemi svými nej, která se stala lákadlem pro velké množství Čechů. Ti se naučili využívat zdejší nákupní možnosti mimo jiné pro pořízení vánočních dárků. „Nejen že prodeje do této destinace meziročně stouply, ale zaznamenali jsme také nárůst počtů požadavků o nadváhu zavazadel z destinace zpět do ČR,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Již v loňském roce se Dubaj i ostatní emiráty Spojených arabských emirátů zařadily k hojně navštěvovaným místům v zimní sezóně. „V porovnání s loňskou sezonou zaznamenáváme nárůst o zhruba 60 procent. Cestovatelé si pochvalovali především příjemné klima s letními teplotami a samozřejmě úroveň a skvělý servis, které v místních hotelech patří k těm vůbec nejvyšším na světě,“ říká obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. „Nejčastějším druhem je pobytový zájezd do emirátu Ras al Khaimah spojený s návštěvou Dubaje. Zatím, co Ras al Khaimah nabízí v tomto období klid a odpočinek s příjemnými teplotami mezi 25 až 30 stupňů, tak Dubaj je v předvánočním období ideálním místem pro nákup dárků,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style. 

„Snad nikde jinde na světě nemůžete zažít takovou kombinaci zábavy a možností nakupování. Dubaj v tomto ohledu vede a zejména předvánoční termíny jsou nesmírně populární. Lidé vozí z Dubaje dárky svým blízkým a přitom získají přidanou hodnotu příjemně prožité dovolené před samotnými Vánocemi,“ vysvětluje Lenka Pátek příčiny popularity dubajského emirátu. Ostatně tomu nasvědčují i počty objednaných nadváh, které meziročně stouply skoro trojnásobně.

Vánočními svátky ale zájem českých cestovatelů o Dubaj nekončí. „Velmi dobře se prodávají také termíny na oslavy Nového roku, což má souvislost i s tradičním výprodejovým festivalem,“ potvrdila Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style. Letos od 26. prosince do 26. ledna proběhne již čtyřiadvacátý ročník Dubai Shopping Festivalu, který každoročně láká zákazníky z celého světa. Program nákupního festivalu se odehrává nejen v Dubai Mall, ale i v ostatních obchodech po celé Dubaji, ta se tak na jeden měsíc ponoří do nákupní horečky plné slev a výhodných nákupů. Součástí jsou i různé soutěže, tomboly s širokou škálou cen, například luxusními automobily, zlatem, vysokou finanční hotovostí či poukázkami do místních obchodů. Měsíční doprovodný program zahrnuje řadu zábavných akcí pro rodiny s dětmi, velkolepé ohňostroje, či bezplatné vstupy na vybrané atrakce.